CLUB

Claros

HONEST

Logo
ws

Honest by Women'secret sa zrodil zo záväzku voči spoločnosti a planéte. Pracujeme na zlepšení našich procesov a výbere udržateľnejších surovín aby sme mohli vytvárať produkty, ktoré sú čoraz šetrnejšie k životnému prostrediu.

STAROSTLIVOSŤ O PLANÉTU

787

obchodov využívajúcich obnoviteľnú energiu

1M

bezpapierových online objednávok

38%

znížených emisií C02 v minulom roku

KOLEKCIA HONEST!

Sezónu po sezóne zlepšujeme výrobu našich kolekcií pomocou udržateľnejších látok,ako je bavlna a nové, recyklované látky..

Od tých najobľúbenejších vecí až po našu najženskejšiu spodnú bielizeň.Pyžamá, spoločenské oblečenie a dokonca aj mnohé z našich kúskov plaviek boli vyrobené z recyklovaných vlákien. Budeme aj naďalej rešpektovať ekosystém našej planéty, každý deň o niečo viac...

ws

Pozrieť kolekciu

Aké látky používame?

Objavte udržateľné látky, ktoré sme zaviedli do našich kolekcií. Recyklované polyamidy a polyestery, ECOVERO™ viskóza a zodpovednejšia bavlna, ktoré rešpektujú náš ekosystém, naše oceány, lesy a všetok život na našej planéte...

RECYKLOVANÝ
POLYAMIDE

Women's secret vdýchne nový život odpadovým materiálom z výrobného procesu syntetických vlákien ich premenou na recyklovaný polyamid.

ECOVERO
VISCOSE

Výroba vlákien ECOVERO™ je ohľaduplná a prispieva k čistejšiemu životnému prostrediu. Znižuje emisie a spotrebu vody až o 50 %.

BIO
BAVLNA

Pestuje sa na pôde, na ktorej sa nepoužívajú pesticídy, chemické a syntetické hnojivá, rešpektuje cykly zeme prostredníctvom striedania plodín a šetrí až 90 % vody.

RECYKLOVANÝ
POLYESTER

Technológia nám umožňuje premeniť plast, ktorý znečisťuje naše oceány, na nové látky, ktoré používame v našich plavkách.

ws

PODPORUJEME VIAC UDRŽATEĽNÚ BAVLNU

V Tendam sme hrdí na to, že sme členom Better Cotton. Poslaním spoločnosti Better Cotton je pomáhať komunitám bavlny prežiť a prosperovať a zároveň chrániť a obnovovať životné prostredie. Zaviazali sme sa, že do roku 2025 budeme získavať 50 % našej bavlny ako Better Cotton. Lepšia bavlna sa získava prostredníctvom systému hmotnostnej bilancie a nedá sa fyzicky vysledovať ku konečným výrobkom. Podrobnosti nájdete na stránke bettercotton.org/learnmore.

Kúpou bavlnených produktov od spoločnosti Tendam podporujete farmárov Better Cotton Farmers, ktorí efektívne využívajú vodu, starajú sa o zdravie pôdy a prirodzené biotopy, obmedzujú používanie najškodlivejších chemikálií a rešpektujú práva a pohodu pracovníkov.

STAROSTLIVOSŤ O PLANÉTU

Náš záväzok voči životnému prostrediu presahuje spôsob, akým vyrábame naše odevy: výrobný proces a látky, ktoré používame. Chceme znižovať dopady všetkých našich činností na životné prostredie, a preto neustále hľadáme nové riešenia v prospech životného prostredia.Každý krok sa počíta.

Náš záväzok voči klimatickým zmenám:
THE FASHION PACT

Ako súčasť Tendam sa Women'secret pripojil k The Fashion Pact spolu s ďalšími poprednými medzinárodnými módnymi spoločnosťami,čím sa zosúladili ciele na dosiahnutie nízkouhlíkového problému do roku 2050. Ako to dosiahneme? Definovaním:

Strategických
cieľov

ws

Globálnych
záväzkov

ws

Konkrétnych
akcií

Klíma

Oceány

Biodiverzita

Výzvou je obmedziť nárast teploty planéty na menej ako 1,5 °C

Ako to dosiahneme?Identifikovali sme ŠPECIFICKÉ OPATRENIA, ktoré znižujú vplyv našej činnosti na životné prostredie.

Menej plastu

Naše papierové tašky majú certifikát trvalo udržateľného obhospodarovania lesov a pomohli ušetriť milióny plastových tašiek.

100%

našich obchodov
využíva obnoviteľnú energiu

Efektívna energia v obchodoch

Od januára 2020 je všetka elektrická energia v našich obchodoch v Španielsku obnoviteľná, čím sa znižuje uhlíková stopa.

Menej papiera

Odstránili sme papierové účtenky, ktoré boli predtým zahrnuté vo všetkých online objednávkach. Od jeho implementácie v máji 2019 sme odoslali viac ako 1 milión bezpapierových objednávok.

Udržateľné štítky

Naše štítky majú certifikát FSC, ktorý zabezpečuje, že suroviny pochádzajú z certifikovaných lesov.

Do našej obchodnej stratégie sme začlenili ciele trvalo udržateľného rozvoja schválené OSN, pričom sme sa zamerali najmä na tie, ktoré sú pre naše podnikanie najrelevantnejšie. Týmto spôsobom je náš záväzok k rodovej rovnosti, spravodlivej práci a klimatickým opatreniam súčasťou našej práce prostredníctvom aliancie The Fashion Pact...

„Robíme rozhodujúci krok v našej stratégii udržateľnosti a vstup do The Fashion Pact je znakom nášho záväzku. To sa premieta do jasných pravidiel kontroly operácií, do ktorých priamo zasahujeme, pričom vždy hľadáme maximálnu efektivitu a nižšiu spotrebu”....

Jaume Miquel, Chairperson and CEO of Tendam.

STAROSTLIVOSŤ O NAŠU KOMUNITU

Projekt Involucrados

Celý zisk z našich každoročných solidárnych predajov venujeme rôznym sociálnym projektom po celom svete. Nedávno sme sa zúčastnili projektu „Rozpoznajte neviditeľné. Rakovina krčka maternice. Projekt postihnutých žien v Kamerune, ktorý predstavila nadácia Recover Foundation and Hospitals for Africa.

Firemné dobrovoľníctvo

Prostredníctvom nášho firemného dobrovoľníckeho programu, zamestnanci aktívne spolupracujú v rôznych sociálnych a environmentálnych programoch,ako je nadácia Madrid Down Syndrome Foundation alebo nadácia Quiero Trabajo Foundation (Chcem pracovať).

Pooperačné podprsenky

Projekt Post-Surgery Bras sa zrodil v roku 2013 s cieľom zlepšiť kvalitu života žien s rakovinou prsníka a prispieť k normalizácii ochorenia. Ide o rad spodnej bielizne a plaviek určených na pooperačné použitie.

Hnutie #idocare

Vytvorili sme hnutie#IDOCARE a spolupracujeme s Nadáciou Dexeusa Mujera na výskume prevencie rakoviny prsníka. Všetok zisk z našich solidárnych zbierok nohavičiek ide na túto skvelú vec.

Dozvedieť sa viac

Späť do obchodu